Неділя, 06.10.2024, 11:21

Головна » 2017 » Листопад » 27 » Стаття про екскурсію
    Стаття про екскурсію

Стежками рідного краю

1 листопада 2017 року в селі Кисилин, яке відоме своєю історією за часів Голокосту, відбулася екскурсія, в якій учні були в ролі екскурсоводів. У село приїжджали учні 7 класу села Острожець Млинівського району Рівненської області. Початком нашої екскурсії було вшанування пам’яті жертвам Голокосту, яке організували учні Кисилинської школи. Потім розпочали роботу наші учні. Повну історію, тобто з усіма деталями, ми розповісти не могли через погодні умови, але все ж, на мою думку, нам вдалося зацікавити дітей навіть невеликою розповіддю. Ми розглянули питання «трикутника взаємин», адже до Другої світової війни в селі проживали люди трьох національностей: українці, поляки та євреї, між якими не було нерівностей, тобто всі ставились добре один до одного, незважаючи на віру чи національність. Таких паралелей можна наводити багато, а це свідчить, що до приходу нацистів таких емоцій як расизм, антисемітизм та взагалі ненависть один до одного не було. Якщо і були якійсь суперечки, то тільки на побутовому рівні і незначні.

Учні із захопленням слухали про життя мешканців Кисилина, яке раніше було містечком. На жаль, історичних пам’яток в селі залишилося дуже мало, є тільки залишки польської історії, і ті в дуже жахливому стані, а пам’яток про єврейську історію Кисилинського штетлу практичної немає. Є лише спогади старожилів. Але все ж «залишки» пам’яті постійно вшановуються учнями нашої Павловичівської школи, учнями школи Кисилина, та щороку на меморіал приходять не тільки місцеві жителі та жителі району, а також приїжджають поляки, які також відчувають біль тих років та несуть пам'ять про минуле у майбутнє.

Нерода Ірина, учениця 8 класу

Павловичіської ЗОШ І-ІІІ ст..

Переглядів: 449 | Додав: DNZ | Рейтинг: 5.0/1